יום רביעי, 31 בינואר 2018

חי, חי, חי, כן, הסקריפט הוא חי!

אני מתכבד לארח בבלוג פעם נוספת את שירן גולן, העובדת יחד עמי כמהנדסת אפליקציה בחברת סיסטמטיקס. הנה מה שהיה לשירן לכתוב לכם על Live Scripts, שהם סקריפטים מאוד מיוחדים שאותם ניתן לכתוב ולהריץ בעזרת ה-MATLAB Live Editor:


ה-MATLAB Live Editor הוא סביבה שמאפשרת לחקור את המידע שלנו באופן אינטראקטיבי ויעיל ולהפוך את הקוד שלנו למעין סיפור או דו"ח. הדו"ח יכול להכיל בתוכו לא רק את הקוד (כפי שהEditor- הישן והאהוב מכיל), אלא גם את תוצאות ההרצה שלו, כותרות, קישורים, משוואות, תמונות וטקסט בכל שפה שהיא. ניתן לגרור תמונות וטקסט מאפליקציות דוגמת Word ישירות  לתוך ה-Live Script שלנו, אותו אנו עורכים בLive Editor-ניתן גם לבחור אם תוצאות ההרצה יופיעו בתוך הקוד, או לצידו כפי שמופיע בתמונה הבאה (לחצו על התמונה כדי להגדילה).


אחד מהפיצ'רים החשובים של ה-MATLAB Live Editor הוא שהוא מקפיץ על המסך חלון שעוזר לנו לכתוב את הקוד שלנו, ולהשתמש נכון ובאופן יעיל בפונקציות להן אנו קוראים בקוד. ראו בצד שמאל למטה:


ניתן לשתף את ה-Script שכתבנו ב-Live Editor עם קולגות, כך שיוכלו לקרוא את הסיפור של הקוד שלנו, לראות תוצאות ולערוך שינויים בקלות, ואפשר גם ליצור PDF או html מתוכו.

רוצים להתחיל?
כל שעליכם לעשות זה לפתוח קובץ חדש, אך במקום לבחור באופציה Script (שנותנת קובץ m שאיתו אתם כבר רגילים לעבוד), עליכם לבחור Live Script ולקבל קובץ mlx, כפי שניתן לראות למטה:


שימו לב כי התמיכה ב-Live Scripts היא החל מגרסת R2016a, וניתן לפתוח את ה-Live Scripts כ-Scripts רגילים בגרסאות R2014b, R2015a, R2015b

למידע נוסף - לחצו פה.
לדוגמאות - דוגמה 1, דוגמה 2.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה